Pojízdná učebna techniky v Hronově

vytvořeno 6. 10. 2021, autor Mgr. Málek Petr

Na základě nabídky Ministerstva průmyslu a obchodu jsme přijali možnost zapojit se do projektu Pojízdná učebna techniky. Tento projektový den proběhne ve středu 13. října ve speciálně upraveném kamionu. Pojízdná učebna bude zaparkována na náměstí před divadlem. Projektového dne se zúčastní 30 žáků naší školy. Žáci se ve vymezeném čase budou věnovat:

- praktickému výrobnímu workshopu v přistavěném návěsu

- práci s 3D tiskárnou, kde se naučí vytvořit návrh svého výrobku a následně si ho sami vyzkouší vyrobit pomocí této technologie. Po jeho skončení si svůj výrobek odnesou

- výchovně vzdělávacímu programu (beseda na témata: mediální výchova, kybernetická bezpečnost nebo kariérové poradenství se odehrává ve školní třídě, kde je potřeba zajistit lektorům projektor pro svou prezentaci)

Praktický program i výchovně vzdělávací program je plně v souladu s RVP ZV Člověk a svět práce a RVP ZV Informační a komunikační technologie.

V odpoledním programu, který bude probíhat od 14.15 do 16.00 hod. bude učebna otevřena k nahlédnutí pedagogům a širší veřejnosti.

Ukázkové video k projektu zde:  https://www.youtube.com/watch?v=VHdANks660s