Informace k zahájení povinné školní docházky pro žáky 1. tříd školního roku 2022/2023

vytvořeno 30. 6. 2022, autor Mgr. Málek Petr

U příležitosti zahájení povinné školní docházky nových prvňáčků proběhne ve čtvrtek 1. 9. 2022 od 8.00 hod. v Jiráskově divadle jejich slavnostní přivítání. Po zahájení odejdou společně s třídními učitelkami do svých tříd na budovu 1. stupně ZŠ, kde obdrží balíček se základními  školními potřebami a dárek od Královéhradeckého kraje a Města Hronova.

Žáky 1. třídy ZŠ Zbečník přivítáme ve škole ve Zbečníku.

Pomůcky pro žáky 1. tříd ZŠ Hronov:

Aktovka, penál, pastelky, tužka č. 1 a č. 2 (2 kusy), ořezávátko, guma, krátké pravítko, desky na písmena formát A4, desky na číslice, bačkory (bílá podrážka), sáček na bačkory.

Na Vv a Pč: štětec kulatý č. 8 a č. 12, štětec plochý č. 14, tácek nebo paleta na míchání barev, nůžky, kelímek s víčkem na vodu, suché pastely, fixy, hadr, igelitový ubrus na lavici, zástěra (starší košile,…)

Na Tv:  cvičební úbor - kraťasy, triko (krátký rukáv), tepláky, mikina, cvičky s bílou podrážkou, obuv také na ven - tenisky či botasky - vše do většího sáčku nebo plátěné tašky.

PROSÍME, VŠE VÝŠE UVEDENÉ DĚTEM PODEPSAT A OZNAČIT.

­­­­Obaly na sešity a učebnice pořiďte, až je děti donesou domů.

Další podrobnosti a důležité informace Vám sdělíme na první třídní schůzce, která proběhne v úterý 6. září 2022.

Na spolupráci se těší třídní učitelky budoucích prvních tříd.

Další informace o rozdělení žáků do jednotlivých tříd budou sděleny prostřednictvím webových stránek školy během měsíce srpna.