Procházka Prahou

vytvořeno 12. 5. 2022, autor ZŠ Zbečník

V úterý 10. 5. 2022 jsme vyjeli do Prahy, abychom se seznámili s některými památkami, které známe z hodin vlastivědy. Prošli jsme se Václavským a Staroměstským náměstím, Kampou i Národní třídou. Na Karlově mostě jsme obdivovali sochy i pohled na Pražský hrad a Petřín. Zaujal nás Staroměstský orloj, Národní divadlo, Národní muzeum, Tančící dům i Werichova vila.

Pro zpestření výletu jsme navštívili Muzeum smyslů – tam jsme se opravdu pobavili. Všechny nabyté zážitky, informace a fotografie využijeme v hodinách informatiky při tvorbě prezentací o pražských památkách.

žáci 5. třídy