O naší mateřské škole

Zbečnická mateřská škola byla 1. 7. 2005 připojena k Základní škole Hronov, okres Náchod. Stala se tak součástí nového subjektu s názvem Základní škola a Mateřská škola Hronov, okres Náchod.

Ve dvou třídách pracují čtyři kvalifikovaní pedagogové, dva s víceletou praxí a školní asistentka.

Ve třídách byla vytvořena Centra Aktivit ( Ateliér, Příroda a pokusy, Dílna, Kostky a doprava, Knihy, písmena a relaxace, Stolní hry, Manipulační hry, Obchod a domácnost, Hudba a dramatika, Sportík ) inspirovaná programem "Začít spolu" a prvky Montessori pedagogiky. Centra jsou různě tématicky zaměřena a vybavena pomůckami, hračkami, didaktickou a audiovizuální technikou, aby stimulovala děti k aktivitě, hře i práci. V každém centru se děti rozvíjí a mohou si vybrat aktivitu podle svého zájmu na určité téma v týdnu.

Mateřská škola pracuje podle školního vzdělávacího plánu pro předškolní vzdělávání "Tajemství maternické studánky".

O naši mateřskou školu je z řad rodičů velký zájem a to nejen ze Zbečníka, ale i z okolí. To je velmi zavazující pro celý kolektiv mateřské školy.