Mistrovství světa v hokejbale Tisk Email

Druzí v republice!

Naši malí hokejisté se proměnili 6. června ve velice úspěšné hokejbalisty. Ráno jsme vyrazili směr Pardubice, kde se konalo mistrovství světa v hokejbale. Jeho součástí byl turnaj dětí 1.-3. tříd, kteří se probojovali přes okresní a krajské kolo do republikového finále. Nejlepších deset týmů z celé republiky sehrálo spoustu kvalitních zápasů. Naši malí hronováci vyhrávali jeden zápas za druhým, nálada v týmu byla bojovná a plná očekávání. Svou skupinu vyhráli a těšili se na zápas o první místo. Bohužel v posledním zápase kluci podlehli lepšímu Kladnu. Po prvním zklamání, že nejsme první, se objevily úsměvy na tvářích z vyhraného poháru za druhé místo. Vždyť jsme druzí v republice!!! Mezi jednotlivými zápasy jsme se mohli dívat na utkání mistrovství světa. Kluci fandili hráčům z USA, Švýcarska, ale i Hongkongu. Dokonce měli možnost se vyfotit s týmem z Kajmanských ostrovů. Atmosféra na mistrovství byla úžasná a pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek. Děkuji všem hráčům, kteří se zasloužili o tento velký úspěch - Ondřej Pavelka, Radek Hillmann, Antonín Baudyš, Lukáš Svatoš, Ondřej Pelda, Kristián Ševců, Matyáš Bohuněk, Sebastian Umlauf.

Mgr. Kateřina Kohlerová

květen 2019