Sportovci na 1. stupni Tisk Email

V druhé polovině školního roku je hodně sportovních soutěží, ve kterých naši žáci vzorně reprezentují hronovskou školu.

Na konci dubna vyrazilo 20 malých fotbalistů, ze dvou kategorií, na McDonald cup – fotbalový turnaj.  Mladším (1. - 3. třída) patřilo v konečném rozdělování bodů krásné druhé místo. Starší (4. - 5. třída) obsadili místo čtvrté. Bohužel do krajského kola postupovali fotbalisti pouze z prvního místa. Našim to ale vůbec nevadilo, protože v době konání krajského kola 10. května se vydali reprezentovat naši školu v hokejbale. A tam už nám vítězství nikdo nesebral a mladší hokejbalisté (1. - 3. třída) se probojovali do republikového finále do Pardubic, kde na mistrovství světa v hokejbale sehrají své zápasy. Popřejme jim spoustu dalších vyhraných soubojů.

Starší hokejbalisté této kategorie (4. - 5. třída) skončili těsně za postupem do republikového finále na druhém místě. I oni si zaslouží naši chválu. Bojovali statečně do úplného konce. Přehrály je pouze děti z hokejové školy z Hradce Králové. Ondřej Pavelka a Antonín Baudyš si z tohoto turnaje odvezli pohár za nejužitečnější hráče na hřišti. Gratulujeme.

Ondřej Pavelka, Ondřej Pelda, Antonín Baudyš, Lukáš Svatoš, Radek Hillmann, Matyáš Bašta, Sebastián Umlauf, Matyáš Bohuněk, Daniel Macek, Filip Saidl a brankář Kristián Ševců

3. května šestnáct nejrychlejších žáků z naší školy běhalo na Novoměstském stadionu štafety. Opět se ukázalo, že mezi mladšími dětmi máme nadějné sportovce, protože z konkurence osmi škol si doběhli na trase 8 x 100 m pro první místo. Starší děti běžely také moc pěkně, ale bohužel to stačilo pouze na 5. místo. Po společné štafetě mladších se staršími na trati 8 x 200 m a celkovém součtu všech tří štafet hronovská škola obsadila krásné 4. místo. V konečném součtu časů všech štafet královehradeckého kraje se nakonec hronovští sportovci probojovali do krajského kola.

Ondřej Pavelka, Radek Hillmann, Kristián Ševců, Jan Bednařík, Tereza Daňková, Dorota Brumlichová, Zuzana Bernardová, Barbora Hanzlová, Anna Pragerová, Adéla Ansorgová, Anežka Müllerová, Silvie Paslerová, Adam Špáta, Filip Zelený, Filip Saidl, Michal Kamaryt

Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme pěsti do dalších bojů.

Mgr. Kateřina Kӧhlerová

listopad 2018