Pouštění draků Tisk Email

V úterý 6.10.2015 odpoledne jsme se školní družinou vyrazili na kopec za školou pouštět draky. Tuto podzimní zábavu každoročně vítáme, máme doma již připravené draky a jen čekáme na příhodné počasí. V úterý bylo krásně, i když silnější vítr bychom bývali přivítali. Odpoledne se nám vydařilo a draci krásně létali.

žáci ŠD ve Zbečníku

Karneval ve školní družině ve Zbečníku Tisk Email

Ve čtvrtek 26.2.2015 jsme pořádali ve školní družině školní karneval. Zahájili jsme vyhodnocením škrabošek, které jsme v předcházejícím týdnu vyráběli a pak jsme se již věnovali tanci a soutěžnímu klání. Karneval se nám již tradičně vydařil, všichni se dobře bavili.

Hana Hanušová, ŠD Zbečník

Advent ve školní družině ve Zbečníku Tisk Email

S příchodem prosince jsme se zapojili do adventní výzdoby školy. Nejprve jsme vytvářeli vánoční dekorace do oken a na školní chodby. Když se přiblížil svátek Mikuláše, všichni jsme se již těšili na náš tradiční „Čertovský bál“, kterému patřilo čtvrteční odpoledne. V pátek 6. 12. 2013 jsme vyrazili do Hronova, abychom v Jiráskově domku shlédli výstavu betlémů. V příštích adventních dnech máme před sebou vánoční tvoření, pečení perníčků, výrobu vánočních přání a ozdob. Nezapomeneme také na obyvatele lesa a doneseme do krmelce vánoční nadílku v podobě jablíček a kaštanů. Poslední školní den v letošním roce nás čeká besídka s cukrovím, koledami a vánočním povídáním.

Hana Hanušová, vychovatelka ŠD Zbečník

Čertovský bál Tisk Email

Rok s rokem se sešel a u nás ve školní družině se opět objevili čertíci a čertice na svém tradičním čertovském bále. Malí nezbedové si zakřepčili při svižné hudbě a zasoutěžili si v čertovských disciplínách - jako například ve stavění čertovské věže, přeskoku přes metlu, sbírání uhlí atd.

Hana Hanušová, vychovatelka ŠD

Předvánoční čas ve školní družině Tisk Email

Celý prosinec jsme se ve školní družině věnovali přípravám na blížící se Vánoce.

Vyráběli jsme různé vánoční dekorace a přáníčka. Zpívali jsme koledy, četli jsme vánoční příběhy a seznamovali se s vánočními tradicemi a zvyky. Jako každý rok jsme uspořádali náš tradiční „Čertovský bál“. Nezapomněli jsme ani na zvířátka, kterým jsme do krmelce přinesli vánoční nadílku.

Hana Hanušová, vychovatelka ŠD

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>