Období adventu v ZŠ ve Zbečníku Tisk Email

S nástupem posledního měsíce v roce jsme se všichni začali těšit na nejhezčí svátky roku.

První připomínkou doby adventní bylo slavnostní rozsvícení vánočního stromku před zbečnickou školou Barborkami. V dalším týdnu jsme navštívili zámek v Novém Městě nad Metují, kde proběhl vánoční edukační program.

V posledním školním prosincovém týdnu jsme se věnovali projektovému vyučování pod názvem „Vánoce ve světě“. Zjišťovali jsme, jaké postavy adventu se pohybují po všech kontinentech, jaké zvyky a tradice různé národy dodržují a jaké pokrmy patří k štědrovečerní večeři. Také jsme si ve škole v rámci vánočního tvoření upekli cukroví, vytvořili vánoční dekorace, zazpívali jsme mnoho krásných koled          a přečetli mnoho vánočních příběhů.

A pak už jen třídní besídky s ochutnávkou maminčina cukroví a předáváním malých dárečku a vytoužené vánoční prázdniny jsou za dveřmi. Nadílku pod třídními vánočními stromky nám věnovali sponzoři - MUDr. Maršík a pí. Ing. Pohanková. Díky těmto sponzorským darům máme např. nové stavebnice. Velice děkujeme!

Krásné Vánoce přejí žáci zbečnické školy

 

 

 
Vánoční překvapení Tisk Email

Žáci školy ve Zbečníku prožili nezapomenutelnou středu 11.12. 2019 na zámku v Novém Městě nad Metují.  Ještě dříve, než na nás dýchla vánoční atmosféra zámku, jsme se kochali pohádkově ojíněnou, sluncem zalitou zámeckou zahradou. Trochu to štípalo do tváří, které nám zčervenaly.

Celý článek...
 
Vánoční dílničky Tisk Email

Vánoce klepou na dveře a žáci 1.C ze školy ve Zbečníku si pozvali 27. listopadu svoje maminky a babičky na společné vánoční dílničky do třídy.

Celý článek...
 
Expedice do země Nezemě Tisk Email

Naše výprava začala návštěvou stálé expozice obrazů Zdeňka Buriana v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem.

Celý článek...
 
Beseda o myslivosti Tisk Email

Sluníčkový podzim je v plném proudu a my jsme si pozvali na středu 7.11.2019 do naší školy ZŠ Zbečník manžele Vaňkovi, aby nám přiblížili život zvířat v lese.

Beseda byla velmi poutavá a pro většinu z nás plná nových a zajímavých informací. Pěkné obrázky lesních zvířat zaujaly naši pozornost, většina dětí skoro všechna zvířátka poznala. Méně známá zvířátka ale byla pro pár dětí hádankou.

Velkým zážitkem byla prohlídka trofejí, ale nejvíc však děti zaujal liščí kožíšek. Pan Vaněk děti seznámil    i s různými druhy krmelců a pro koho jsou určeny. Děti též přiřazovaly jednotlivé typy krmení k různým plyšovým zvířátkům -  veverce, lišce, zajíci, kačerovi, jelenovi a divokému praseti. Ne vždy bylo jednoduché najít správného strávníka pro daný „pokrm“, takže o smích nebyla nouze.

Závěrem jsme dostali i krásné obrázkové materiály o lesní zvěři. Beseda se nám moc líbila a už teď se těšíme na další společné setkání.

Mgr. Ivana Maršíková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

únor 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Nejbližší události

Pá Úno 28
12. ŠKOLNÍ PLES

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 5 

Vyhledávání