Archeopark pravěku Všestary Tisk Email

Ve středu 14.6. 2017 jsme vyjeli na školní výlet do Všestar, kde jsme navštívili Archeopark pravěku.

Po příjezdu jsme se rozdělili na skupiny – mladší žáci se zúčastnili dvou výukových okruhů  – „Šperky     a odívání“ a „ Strava“. Oblékli jsme se do oděvu pravěkých lidí a vyrobili si šperk z mušle. Viděli jsme pravěkou zahrádku a vyzkoušeli si mletí obilí na zrnotěrce a na žernovu. Ochutnali jsme obilnou kaši s medem a pečené obilné placky.

Starší žáci byli zapojeni do výukového okruhu „Lovci, sběrači a zemědělci“. Prohlédli jsme si obydlí pravěkých lovců, jako pravěcí zemědělci jsme pracovali s replikami nástrojů, vyzkoušeli si hod oštěpem   a vrhačem. Seznámili jsme se se životem zemědělské osady na příkladu modelu pravěké krajiny.

žáci ZŠ ve Zbečníku

 

 
Svátky jara - "Barevný týden ve Zbečníku" Tisk Email

Druhý dubnový týden jsme věnovali projektovému vyučování. Hlavním tématem byly Velikonoce - svátky jara. Abychom se jarně naladili, celý týden jsme si naplánovali jako týden barev - pondělí bylo červené, úterý bílé, středa byla modrá, čtvrtek zelený a pátek žlutý. Pracovali jsme ve smíšených skupinách žáků od 1. do 5. ročníku a opět jsme se procvičili ve vzájemné komunikaci a spolupráci.

Celý článek...
 
Jeden svět na naší škole Tisk Email

Ve středu 26. 3. 2014 jsme zhlédli projekci dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Moderátorkami byly studentky Gymnázia v Broumově a představily nám příběhy tří dětí, které se týkaly dětské práce, chudoby, života na ulici a života s postižením. Součástí projekce byla debata na dané téma. Program byl velmi zajímavý a všem se nám moc líbil.                  

                                                                                                           Žáci ZŠ Zbečník

 
Hrad Kost a Bozkovské dolomitové jeskyně Tisk Email

Ve čtvrtek 24. května 2012 jsme po šesté hodině ranní vyrazili na školní výlet. Naším cílem byl hrad Kost a Bozkovské dolomitové jeskyně.

Program na hradě byl velmi pěkný. Nejprve jsme byli přizváni k hradnímu trojboji, kde jsme soutěžili ve střelbě lukem na medvěda, házení sekerou a v přetahování lanem. Vítězem v první kategorii se stal Adam Voborník a získal diplom, v házení sekerou byla nejúspěšnější Adéla Bohuňková – odměnou jí byla replika staré mince a v kategorii přetahování lanem těsně zvítězili chlapci nad dívkami. Do střelby lukem se zapojily i paní učitelky – medvěda zasáhly všechny a odměnou jim byla lahvička medoviny. Po trojboji jsme se přesunuli na prohlídku hradu, kterou nám hezkým výkladem zpříjemnila paní průvodkyně. Další částí programu byla ukázka práce sokolníka, kde se největšího obdivu dočkal orel. Posledním bodem hradního programu bylo šermířské představení.

Po obědě naše cesta pokračovala dál směrem na Bozkov. U vchodu do jeskyní jsme se rozdělili na tři skupiny a postupně se vydávali na prohlídku.

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou. Jejich návštěva byla pro nás opravdovým zážitkem.

                                                                           Žáci ZŠ Zbečník

 

 

 

 

 

          

 

 

 


Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

duben 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 62 

Vyhledávání