Sokolnický dvorec Jana Brože Tisk Email

Ve čtvrtek 30.1.2020 jsme dostali jako dárek k pololetnímu vysvědčení představení pana Jana Brože s názvem Dravci a sovy.

Celý článek...
 
Období adventu v ZŠ ve Zbečníku Tisk Email

S nástupem posledního měsíce v roce jsme se všichni začali těšit na nejhezčí svátky roku.

První připomínkou doby adventní bylo slavnostní rozsvícení vánočního stromku před zbečnickou školou Barborkami. V dalším týdnu jsme navštívili zámek v Novém Městě nad Metují, kde proběhl vánoční edukační program.

V posledním školním prosincovém týdnu jsme se věnovali projektovému vyučování pod názvem „Vánoce ve světě“. Zjišťovali jsme, jaké postavy adventu se pohybují po všech kontinentech, jaké zvyky a tradice různé národy dodržují a jaké pokrmy patří k štědrovečerní večeři. Také jsme si ve škole v rámci vánočního tvoření upekli cukroví, vytvořili vánoční dekorace, zazpívali jsme mnoho krásných koled          a přečetli mnoho vánočních příběhů.

A pak už jen třídní besídky s ochutnávkou maminčina cukroví a předáváním malých dárečku a vytoužené vánoční prázdniny jsou za dveřmi. Nadílku pod třídními vánočními stromky nám věnovali sponzoři - MUDr. Maršík a pí. Ing. Pohanková. Díky těmto sponzorským darům máme např. nové stavebnice. Velice děkujeme!

Krásné Vánoce přejí žáci zbečnické školy

 

 

 
Vánoční překvapení Tisk Email

Žáci školy ve Zbečníku prožili nezapomenutelnou středu 11.12. 2019 na zámku v Novém Městě nad Metují.  Ještě dříve, než na nás dýchla vánoční atmosféra zámku, jsme se kochali pohádkově ojíněnou, sluncem zalitou zámeckou zahradou. Trochu to štípalo do tváří, které nám zčervenaly.

Celý článek...
 
Vánoční dílničky Tisk Email

Vánoce klepou na dveře a žáci 1.C ze školy ve Zbečníku si pozvali 27. listopadu svoje maminky a babičky na společné vánoční dílničky do třídy.

Celý článek...
 
Expedice do země Nezemě Tisk Email

Naše výprava začala návštěvou stálé expozice obrazů Zdeňka Buriana v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 12 

Vyhledávání