Deváté třídy v Praze Tisk Email

Na přelomu května a června se vydaly obě deváté třídy na svou poslední školní exkurzi do Prahy. Tentokrát se však deváťáci rozdělili na dvě skupiny. Praha je totiž v tuto dobu dost přeplněná návštěvníky oslav 700. výročí Karla IV., tak se menší skupina městem rychleji a snáze pohybuje.

V úterý a ve čtvrtek se vlakem obě třídy dopravily na hlavní pražské nádraží, odkud se vydaly nejprve metrem na Vyšehrad. Po prohlídce památných míst se žáci podívali i na vyšehradský hřbitov – místo odpočinku řady významných českých osobností. Další cestu metrem a chvíli i pěšky směřovali k Národnímu technickému muzeu. Zde si kromě klasických stálých expozic prohlédli i výstavu věnovanou stavitelství v době Karla IV.

Na závěr každé exkurze se musí počítat i s rozchodem a návštěvou řady „významných a slavných obchodů“. I to se oběma skupinám podařilo splnit. Cesta vlakem uběhla i přes výluku klidně a obě třídy se vrátily večer po 19. hodině zpět do Hronova. Poděkování patří paní učitelce Jitce Droščákové, která se o exkurzi pro obě třídy obětavě postarala.

Mgr. Lenka Jankovičová

 

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 21 

Vyhledávání