Den Země Tisk Email

S oslavami dne Země jsme si počkali na příhodnou chvilku, která přišla o týden později, přesně na čarodějnice. Čtvrteční počasí se vydařilo a tak se mohla všechna smíšená družstva sestavená ze zástupců jednotlivých ročníků vydat na cestu.

Trasa nebyla stanovena, každý vyučující si zvolil sám, cíl byl však jediný – dorazit na Studýnka. Po vydatném občerstvení z vlastních zásob se na vrchol cesty všichni dostali v pohodě. Tam už na děti čekali jejich nejstarší spolužáci na stanovištích, kde bylo třeba něco splnit, něco předvést, něco dokázat. Malí i velcí studenti se snažili a tak jim na stanovištích do evidence přibývala jedna značka za druhou.

Vyvrcholením snažení každého družstva byl výstup na rozhlednu „Signál“, odkud byl krásný výhled do kraje. A pak už se zmožení žáčkové vydali na cestu ke škole a hlavně školní jídelně, kde je čekal výborný oběd.

Poděkování patří paní učitelce Mackové, která počáteční nápad dovedla k zdárnému a úspěšnému provedení, našim deváťákům za ochotu a bezvadnou práci na stanovištích, vyučujícím za pevné nervy při péči o děti od první do osmé třídy najednou, paním kuchařkám, které zvládly ten nápor v jídelně s úsměvem a všem lidem v okolí, kteří tolerantně přihlíželi našemu hemžení.

Mgr. Lenka Jankovičová

únor 2019