Výlet do Maternice Tisk Email
V úterý 7. 6. 2016 jsme se s našimi dětmi z mateřské školy opět po roce vydali do pohádkové Maternice, kterou opět pro nás připravily některé maminky.
Jako první na nás čekala baba z perníkové chaloupky, kde jsme museli sbírat hady, ještěrky, myši do polévky. Dále jsme vyprávěli pohádku o perníkové chaloupce. Na druhém stanovišti na nás čekala červená karkulka, kde ji holčičky  musely natrhat kytičky na louce a kluci sesbírat po lese ovoce, zeleninu, pečivo. Na třetím stanovišti na nás čekala liška od Budulínka. Děti musely prolézat pytlem a dávat hrášek na kupičku. Na čtvrtém stanovišti na nás čekala indiánka. U ní jsme stříleli z luku a házeli tomahavkem. Na pátém stanovišti na nás čekal loupežník, kde jsme prolézali pytlem, házeli na plechovky. Na šestém stanovišti na nás čekala čarodějnice s pejskem, kde jsme museli zpívat a pak nám pejsek předvedl, co dovede. U posledního stanoviště na nás čekala víla Modřenka, kde jsme ji pomáhali lovit rybky.
Na každém stanovišti dostaly děti odměnu za splnění úkolu. Na konec naší cesty jsme hledali schovanou truhlu z pokladem. Tentokrát jsme poklad nemohli najít. Až po nápovědě jsme ho konečně našli a po otevření truhly byla radost ještě větší. Jelikož jsme byli po cestě vyčerpáni, tak jsme si opekli buřtíky       a napili. Nakonec jsme dostali diplomy a opět odměnu. Do školky jsme dorazili unaveni, ale moc spokojeni.
Tímto bych chtěla poděkovat paní Umlaufové, Thérové, Šrejberové, Lenfeldové, Jelenové, Pohankové    a Korandové za krásně připravené pohádkové dopoledne. Dále bych chtěla poděkovat maminkám, které na tuto akci přispěly.   
Ivana Benešová
 

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 33 

Vyhledávání