Výlet do Maternice Tisk Email
V úterý 7. 6. 2016 jsme se s našimi dětmi z mateřské školy opět po roce vydali do pohádkové Maternice, kterou opět pro nás připravily některé maminky.
Jako první na nás čekala baba z perníkové chaloupky, kde jsme museli sbírat hady, ještěrky, myši do polévky. Dále jsme vyprávěli pohádku o perníkové chaloupce. Na druhém stanovišti na nás čekala červená karkulka, kde ji holčičky  musely natrhat kytičky na louce a kluci sesbírat po lese ovoce, zeleninu, pečivo. Na třetím stanovišti na nás čekala liška od Budulínka. Děti musely prolézat pytlem a dávat hrášek na kupičku. Na čtvrtém stanovišti na nás čekala indiánka. U ní jsme stříleli z luku a házeli tomahavkem. Na pátém stanovišti na nás čekal loupežník, kde jsme prolézali pytlem, házeli na plechovky. Na šestém stanovišti na nás čekala čarodějnice s pejskem, kde jsme museli zpívat a pak nám pejsek předvedl, co dovede. U posledního stanoviště na nás čekala víla Modřenka, kde jsme ji pomáhali lovit rybky.
Na každém stanovišti dostaly děti odměnu za splnění úkolu. Na konec naší cesty jsme hledali schovanou truhlu z pokladem. Tentokrát jsme poklad nemohli najít. Až po nápovědě jsme ho konečně našli a po otevření truhly byla radost ještě větší. Jelikož jsme byli po cestě vyčerpáni, tak jsme si opekli buřtíky       a napili. Nakonec jsme dostali diplomy a opět odměnu. Do školky jsme dorazili unaveni, ale moc spokojeni.
Tímto bych chtěla poděkovat paní Umlaufové, Thérové, Šrejberové, Lenfeldové, Jelenové, Pohankové    a Korandové za krásně připravené pohádkové dopoledne. Dále bych chtěla poděkovat maminkám, které na tuto akci přispěly.
Ivana Benešová

říjen 2018