Expedice do země Nezemě Tisk Email

Naše výprava začala návštěvou stálé expozice obrazů Zdeňka Buriana v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem.

Při pohledu na jeho obrazy jsme propadli cestovatelské horečce. Následovaly besedy nad jeho filmem Cesta do pravěku a vědeckofantastickými knihami J. Verna a J. M. Trosky  v čtenářských dílnách. Odtud byl jen krůček k papírovému modelu naší země Nezemě v pracovních činnostech a k pokusům s mikroskopy v přírodovědě za tajemstvím mikrosvěta. O našich zážitcích jsme si dokonce začali psát deník, ale pořád nám něco chybělo. A osud nám poslal nabídku naší paní ředitelky Věry Řehůřkové, zda nemáme zájem o robotickou stavebnici Qoopers. Naše horečka dostoupila vrcholu a tým naší expedice se rozrostl o důležitého člena. Ani NASA při přípravě cesty na Mars nepracovala s větším nasazením a v rekordním čase byl Robík mezi námi. Stáhnout program na jeho ovládání už byla hračka v hodinách informatiky.

A jsme na konci naší cesty.

A teď zabalit, uklidit a rychle se vrátit domů. Vždyť nás čekají další dobrodružství a hlavně Vánoce. I když my jsme už dárek od paní ředitelky dostali, a jak říká náš pan učitel, on na něj čekal přes padesát let. Děkujeme.

Členové expedice do země Nezemě

 

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 8 

Vyhledávání