Expedice do země Nezemě Tisk Email

Naše výprava začala návštěvou stálé expozice obrazů Zdeňka Buriana v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem.

Při pohledu na jeho obrazy jsme propadli cestovatelské horečce. Následovaly besedy nad jeho filmem Cesta do pravěku a vědeckofantastickými knihami J. Verna a J. M. Trosky  v čtenářských dílnách. Odtud byl jen krůček k papírovému modelu naší země Nezemě v pracovních činnostech a k pokusům s mikroskopy v přírodovědě za tajemstvím mikrosvěta. O našich zážitcích jsme si dokonce začali psát deník, ale pořád nám něco chybělo. A osud nám poslal nabídku naší paní ředitelky Věry Řehůřkové, zda nemáme zájem o robotickou stavebnici Qoopers. Naše horečka dostoupila vrcholu a tým naší expedice se rozrostl o důležitého člena. Ani NASA při přípravě cesty na Mars nepracovala s větším nasazením a v rekordním čase byl Robík mezi námi. Stáhnout program na jeho ovládání už byla hračka v hodinách informatiky.

A jsme na konci naší cesty.

A teď zabalit, uklidit a rychle se vrátit domů. Vždyť nás čekají další dobrodružství a hlavně Vánoce. I když my jsme už dárek od paní ředitelky dostali, a jak říká náš pan učitel, on na něj čekal přes padesát let. Děkujeme.

Členové expedice do země Nezemě

červenec 2020