Vlastivědná exkurze do Prahy Tisk Email

Ve středu 18. května 2011 jsme v časných ranních hodinách vyrazili ze Zbečníka směrem ku Praze. Zpáteční cesta nám rychle uběhla a večer už jsme jen stačili vylíčit maminkám nové zážitky. Krásný den v Praze se nám opravdu vydařil, program exkurze jsme splnili do posledního bodu - v což jsme ani nedoufali – je vidět, že máme kondičku.

Počasí nám již od rána přálo a tak jsme doufali v příjemně strávený den v naší „zlaté, stověžaté Praze“. První cestou po příjezdu jsme zamířili na Pražský hrad, abychom obdivovali katedrálu sv. Víta. Odtud jsme se vydali do Muzea hraček a prohlédli jsme si tam mnoho a mnoho exponátů. Dál naše trasa pokračovala Nerudovou ulicí ke Karlovu mostu. V parku na Kampě jsme se naobědvali a vydali se směrem ke Staroměstskému náměstí – došli jsme přesně na čas, abychom viděli orloj v chodu. Dalším naším bodem v putování se stalo rušné Václavské náměstí s dominantou Národního muzea. Pak jsme se vydali zpět po Národní třídě (cestou jsme stačili obdivovat budovu Národního divadla a Nové scény) a svižným tempem jsme dorazili na Újezd, odkud nás lanovka vyvezla na Petřín. Zde jsme navštívili Bludiště a vyběhli jsme na Petřínskou rozhlednu, odkud jsme měli velkoměsto jak na dlani. A potom už jen závěrečný pohled na Pražský hrad, kde nás zaujala výměna hradních stráží.

žáci ze zbečnické školy

prosinec 2018