Vlastivědná exkurze do Prahy Tisk Email

Ve středu 18. května 2011 jsme v časných ranních hodinách vyrazili ze Zbečníka směrem ku Praze. Zpáteční cesta nám rychle uběhla a večer už jsme jen stačili vylíčit maminkám nové zážitky. Krásný den v Praze se nám opravdu vydařil, program exkurze jsme splnili do posledního bodu - v což jsme ani nedoufali – je vidět, že máme kondičku.

Počasí nám již od rána přálo a tak jsme doufali v příjemně strávený den v naší „zlaté, stověžaté Praze“. První cestou po příjezdu jsme zamířili na Pražský hrad, abychom obdivovali katedrálu sv. Víta. Odtud jsme se vydali do Muzea hraček a prohlédli jsme si tam mnoho a mnoho exponátů. Dál naše trasa pokračovala Nerudovou ulicí ke Karlovu mostu. V parku na Kampě jsme se naobědvali a vydali se směrem ke Staroměstskému náměstí – došli jsme přesně na čas, abychom viděli orloj v chodu. Dalším naším bodem v putování se stalo rušné Václavské náměstí s dominantou Národního muzea. Pak jsme se vydali zpět po Národní třídě (cestou jsme stačili obdivovat budovu Národního divadla a Nové scény) a svižným tempem jsme dorazili na Újezd, odkud nás lanovka vyvezla na Petřín. Zde jsme navštívili Bludiště a vyběhli jsme na Petřínskou rozhlednu, odkud jsme měli velkoměsto jak na dlani. A potom už jen závěrečný pohled na Pražský hrad, kde nás zaujala výměna hradních stráží.

 

žáci ze zbečnické školy

 

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 8 

Vyhledávání