Vánoce letem světem Tisk Email

V rámci projektového vyučování, které na naší škole probíhá každý rok v adventním čase, jsme v úterý 12.12. 2017 navštívili zámek v Chlumci nad Cidlinou, kde jsme se zúčastnili programu Vánoce ve světě.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Třebechovicích pod Orebem, abychom si prohlédli Proboštův betlém i další staré betlémy.

Poslední školní týden roku 2017 budeme pracovat ve skupinách napříč ročníky, zpracujeme prezentace o slavení Vánoc ve světě, zajdeme si jako pastýři k betlému Jirmanových, kde si zazpíváme vánoční koledy a týden završíme vánočním tvořením s pečením perníčků a výrobou vánočních dekorací.

Příjemné prožití vánočních svátků přejí žáci ZŠ ve Zbečníku

Dny projektového vyučování - Zvířata všech kontinentů Tisk Email

Druhý týden nového školního roku jsme věnovali projektovému vyučování na téma – Zvířata všech kontinentů. V rámci toho jsme 12. září 2017 navštívili ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.

Pozorovali jsme zvířata a sbírali informace na hodiny, ve kterých při skupinové práci vypracováváme různé pracovní listy. Letos jsme se zaměřili zejména na druhy zvířat ohrožené vyhubením.

Archeopark pravěku Všestary Tisk Email

Ve středu 14.6. 2017 jsme vyjeli na školní výlet do Všestar, kde jsme navštívili Archeopark pravěku.

Po příjezdu jsme se rozdělili na skupiny – mladší žáci se zúčastnili dvou výukových okruhů  – „Šperky     a odívání“ a „ Strava“. Oblékli jsme se do oděvu pravěkých lidí a vyrobili si šperk z mušle. Viděli jsme pravěkou zahrádku a vyzkoušeli si mletí obilí na zrnotěrce a na žernovu. Ochutnali jsme obilnou kaši s medem a pečené obilné placky.

Starší žáci byli zapojeni do výukového okruhu „Lovci, sběrači a zemědělci“. Prohlédli jsme si obydlí pravěkých lovců, jako pravěcí zemědělci jsme pracovali s replikami nástrojů, vyzkoušeli si hod oštěpem  a vrhačem. Seznámili jsme se se životem zemědělské osady na příkladu modelu pravěké krajiny.

ZOO Dvůr Králové nad Labem - Objevte krásy Afriky Tisk Email

V úterý 13. září 2016 jsme vyjeli do ZOO ve Dvoře Králové. Výlet na začátku školního roku se již stal tradicí a každoročně se do zoologické zahrady těšíme. Po příjezdu jsme nejprve jeli všichni na projížďku safaribusem. Potom jsme se rozdělili do skupin, ve kterých jsou vždy žáci všech pěti ročníků. Procházeli jsme zahradou a cestou jsme vyplňovali pracovní listy a úkoly, které jsme dostali od paní učitelky, která vedla skupinu. Největší podíl práce ve skupině připadl žákům 4. a 5. ročníku, ale i mladší žáci přispěli svými vědomostmi a pozorováním.

S vyplněnými pracovními listy budeme nyní pracovat nejen v hodinách prvouky a přírodovědy, ale pokusíme se nakreslit i hezké obrázky ve výtvarné výchově.

Školní výlet 2. - 4. ročníku Tisk Email

Ve středu 8. 6. 2016 jsme se vypravili vlakem do Adršpachu. Od rána počasí slibovalo slunečný den. Prohlédli jsme si celý okruh skalního města a nejvíce jsme se těšili na Velký vodopád a plavbu na lodičce. Na závěr jsme si zakoupili suvenýry a vrátili se domů vlakem.

Výlet se nám velice líbil.

Žáci 2. – 4. ročníku ZŠ Zbečník

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>