Třídíme s Nikitou, XI. ročník Tisk Email

V úterý 19.6.2018 jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků soutěže v rámci krajského projektu „Čistá obec, čisté město, čistý kraj“ o titul „Čistá škola“ v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. S naším projektem „LUXÍK“, který jsme tvořili v hodinách prvouky, českého jazyka a výtvarné výchovy (vymysleli jsme a nakreslili třídícího superhrdinu kocoura Luxíka, sepsali příběh jeho návštěvy v naší škole) jsme se umístili na krásném druhém místě.

Odměnou nám byly nejen ceny, které jsme dostali, ale hlavně krásný den strávený v ZOO Dvůr Králové.

žáci 2. a 3. třídy ve Zbečníku

Velikonoční týden ve zbečnické škole Tisk Email

Týden před Velikonocemi byl v naší škole hezky barevný. Přestože dobře víme, jaké barvy se k jednotlivým dnům ve velikonočním týdnu vztahují, pojali jsme každý den trošku jinak. V pondělí jsme se všichni ustrojili do červené a v úterý do modré. Ve středu před prázdninami jsme přišli do školy všichni v bílém a během projektového vyučování jsme se věnovali tradicím velikonočních svátků.

Vyzkoušeli jsme si netradiční zdobení vajíček, vyrobili si ze šišek kuřátka, košíčky se zajíčky z papírových tácků i slepičky z vlny.

Společný projektový den jsme si užili a nezbylo už více, než se těšit na zasloužené volno a koledu.

žáci 1. – 5. třídy ZŠ ve Zbečníku

Vánoce letem světem Tisk Email

V rámci projektového vyučování, které na naší škole probíhá každý rok v adventním čase, jsme v úterý 12.12. 2017 navštívili zámek v Chlumci nad Cidlinou, kde jsme se zúčastnili programu Vánoce ve světě.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Třebechovicích pod Orebem, abychom si prohlédli Proboštův betlém i další staré betlémy.

Poslední školní týden roku 2017 budeme pracovat ve skupinách napříč ročníky, zpracujeme prezentace o slavení Vánoc ve světě, zajdeme si jako pastýři k betlému Jirmanových, kde si zazpíváme vánoční koledy a týden završíme vánočním tvořením s pečením perníčků a výrobou vánočních dekorací.

Příjemné prožití vánočních svátků přejí žáci ZŠ ve Zbečníku

Dny projektového vyučování - Zvířata všech kontinentů Tisk Email

Druhý týden nového školního roku jsme věnovali projektovému vyučování na téma – Zvířata všech kontinentů. V rámci toho jsme 12. září 2017 navštívili ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.

Pozorovali jsme zvířata a sbírali informace na hodiny, ve kterých při skupinové práci vypracováváme různé pracovní listy. Letos jsme se zaměřili zejména na druhy zvířat ohrožené vyhubením.

žáci ZŠ ve Zbečníku

Archeopark pravěku Všestary Tisk Email

Ve středu 14.6. 2017 jsme vyjeli na školní výlet do Všestar, kde jsme navštívili Archeopark pravěku.

Po příjezdu jsme se rozdělili na skupiny – mladší žáci se zúčastnili dvou výukových okruhů  – „Šperky     a odívání“ a „ Strava“. Oblékli jsme se do oděvu pravěkých lidí a vyrobili si šperk z mušle. Viděli jsme pravěkou zahrádku a vyzkoušeli si mletí obilí na zrnotěrce a na žernovu. Ochutnali jsme obilnou kaši s medem a pečené obilné placky.

Starší žáci byli zapojeni do výukového okruhu „Lovci, sběrači a zemědělci“. Prohlédli jsme si obydlí pravěkých lovců, jako pravěcí zemědělci jsme pracovali s replikami nástrojů, vyzkoušeli si hod oštěpem  a vrhačem. Seznámili jsme se se životem zemědělské osady na příkladu modelu pravěké krajiny.

žáci ZŠ ve Zbečníku

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>